به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان، صادق ضیاییان در گفت‌وگویی اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳۱ فروردین‌ماه) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی و شرق کشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه طی بعدازظهر امروز (۳۱ فروردین‌ماه) برای ارتفاعات البرز و نواحی از شمال غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود، گفت: بیشینه فعالیت این سامانه در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، یزد، اصفهان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و در اواخر وقت نیز از کشور خارج می‌شود.
به گفته ضیاییان فردا (اول اردیبهشت‌ماه) با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب کشور برای قسمت‌هایی از جنوب و ارتفاعات جنوب شرق رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این روز در ارتفاعات البرز غربی و زاگرس شمالی رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه (۲ اردیبهشت‌ماه) نیز شدت فعالیت سامانه بارشی در جنوب و جنوب شرق کشور خواهد بود، تصریح کرد:‌ در بخش‌هایی از شرق کشور نیز فعالیت این سامانه گسترش می‌یابد. برای این نواحی رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان ادامه داد: طی بعدازظهر سه‌شنبه (۲ اردیبهشت ماه) برای دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و بخش‌هایی از شمال غرب کشور رگبار پراکنده باران خواهیم داشت و روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت‌ماه) بیشینه فعالیت این سامانه به نواحی جنوب شرق و شرق کشور محدود می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه این سامانه بارشی در اواخر وقت روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) از کشور خارج می‌شود، گفت: از بعدازظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب به کشور وارد می‌شود و فعالیت آن طی روز پنج‌شنبه (۴ اریبهشت‌ماه) در این نواحی ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه از بعدازظهر روز سه‌شنبه (۲ اردیبهشت‌ماه) در سواحل دریای خزر افزایش محسوس دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت‌ماه) کاهش دما بین ۶ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: برای سایر نقاط کشور طی پنج ‌روز آینده روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود همچنین طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ( ۱ و ۲ اردیبهشت ماه) نواحی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود.
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (اول اردیبهشت‌ماه) کمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۳ اردیبهشت‌ماه) نیز نیمه ابری تا ابری، در بعدازظهر وزش باد و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
پایان خبر/