به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۲۲  مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد و اظهار داشت: از یک هزار و ۳۸۸ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیصی، ۱۲۲ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۱۷۶ نفر رسیده است.

وی افزود: متاسفانه یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت کرده که با این یک مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۷۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۸۱۳ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند، تاکید کرد: ۷۲۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

همتی یادآور شد: همه صاحبان صنایع و مشاغل تا ساعت ۲۴ امشب مهلت دارند اطلاعات خود را در سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت ثبت و کد رهگیری دریافت و نسبت به رعایت الزامات و دستورالعمل های وزارت بهداشت اقدام کنند، همچنین با هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به دستورالعمل ها، برخورد قانونی می شود.

وی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره های انتقال این بیماری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضرور را جدی بگیرند.

انتهای پیام/