به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان به نقل از روابط عمومی سمات، حسین فهیمی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بر اساس ابلاغیه جدید مقام معظم رهبری به زودی شاهد حضور ۴۹ میلیون نفر دیگر از اشخاص حقیقی به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت : خوشبختانه این شرکت از دو سال قبل زیر ساخت های لازم را برای این طرح بزرگ آماده کرده است و هم اکنون نگرانی برای ورود مشمولان سهام عدالت به بازار سرمایه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کد بورسی برای ۳۶ میلیون مشمول سهام عدالت صادر شده است، گفت: بر اساس آخرین تصمیم کمیسیون فرعی شورایعالی بورس و اوراق بهادار، اگر افراد در نظام بانکی احراز هویت شده باشند دیگر نیازی به احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی نخواهند داشت.

فهیمی افزود: لذا توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir  و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

توصیه ما نگه داشتن سهام عدالت است

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با اشاره به اینکه  هرگونه تصمیم درخصوص سهام عدالت بر عهده مشمولین است، تصریح کرد: روش آزادسازی سهام عدالت باید کار براساس توانمندی و دانش و تشخیص آنها انجام شود، اما توصیه ما نگهداری سهام عدالت و نفروختن آن است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش و هدفگذاری ما این است که برای تمام مشمولان بدون جابه‌جایی و مراجعه، خدمات لازم فراهم شود. برای افرادی که قصد خرید دارند، طبیعتا مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری دارند، کار خاصی لازم نیست انجام دهند و تنها باید به سامانه سهام عدالت مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه متعلق خود را به روزرسانی کنند.

فهیمی ادامه داد: تا هشتم خرداد ۹۹ به کدهای بورسی، دارایی تخصیص پیدا خواهد کرد و بعد از آن با تمرکز بیشتر به سوی استیفای حقوق سهامداران پیش خواهیم رفت.

احراز هویت غیرحضوری سهامداران سهام عدالت به زودی آغاز می شود

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت عنوان کرد: ورود این سهامداران به بازار سرمایه فرصتی تاریخی است  که زیرساخت‌ها، محیط حقوقی و فضای کسب و کار را در کشور متحول خواهد کرد.

فهیمی در ادامه با اشاره به تحول در نحوه احراز هویت سهامداران اظهار داشت: احراز هویت غیرحضوری سهامداران سهام عدالت به زودی آغاز می شود. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به افزایش مراکز احراز هویت در کشور گفت: هم‌اکنون مراکز احراز هویت به ۲ هزار مرکز ارتقا یافته است و به زودی شعبه های بانک های ملی و سپه نیز به جمع مراکز احراز هویت افزوده می شوند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۵ میلیون نفر روش مستقیم آزاد‌سازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، گفت: در این روش باید افراد از دانش و تبحر کافی برخوردار باشند .

انتهای پیام/