به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان، سیما سادات لاری در نشست خبری  در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز  سه‌شنبه ۲۷ خرداد ماه  اظهار داشت: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۵۶۳ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

وی افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۵۲ هزار ۶۷۵ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد افرادی که تاکنون تست کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام شده، از میان یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۶۰۹ مورد آزمایش انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۱۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا ۹ هزار و ۶۵ نفر جان باخته‌اند.

لاری گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۹۳۹ مورد در موارد بیمارستانی و یک هزار و ۶۲۴ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است.

وی ادامه داد: استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان، لرستان، خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، گلستان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دو هزار و ۸۱۵ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

پایان/