به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرزاد لطفی اظهار داشت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کروناویروس در فارس، نقاهتگاه ۱۰۰ تخت خوابی بیماران مبتلا به کووید۱۹ مستقر در مجتمع ورزشی شهید آیت الله دستغیب، با همکاری بهداری سپاه فجر استان و سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه این نقاهتگاه با تجهیزات و امکانات کامل آماده پذیرش بیماران بهبود یافته کرونا از بیمارستان های شیراز و بیماران مثبت بدون علامت مراکز ۱۶ ساعته بهداشتی شیراز است، افزود: مبتلایان به کووید۱۹ با تشخیص پزشک، قرنطینه خود را تا پایان دوره بهبودی در این نقاهتگاه سپری می کنند.

افزایش ۲ مرکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در شیراز

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افزوده شدن دو مرکز جدید ارائه خدمات سرپایی به مراجعان مشکوک به کروناویروس در شیراز خبر داد.

 لطفی گفت: با توجه به افزایش بار مراجعان با علائم مشکوک به مراکز بهداشتی درمانی و اهمیت مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در ارائه خدمت به این بیماران، ساعات ارائه خدمات این مراکز تا ساعت ۲۲ افزایش یافت.

وی بیان کرد: طی چند روز آینده علاوه بر ۳۳ مرکز منتخب فعلی که در حال حاضر در سطح استان فعال هستند، ۶ مرکز منتخب تشخیص و درمان سرپابی کووید ۱۹ دیگر شامل ۲ مرکز در شیراز و ۴ مرکز در شهرستان های تابعه در این زمینه راه اندازی می شوند.

لطفی شناسایی به موقع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این مراکز را راهکارهای موثر در کنترل کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری عنوان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مرکز خدمات جامع سلامت «توحید» واقع در دروازه کازرون، مرکز خدمات جامع سلامت «بوستان» در شهرک گلستان، مرکز خدمات جامع سلامت «حضرت ابوالفضل(ع)» واقع در بلوار نصر، مرکز خدمات جامع سلامت «فاطمه الزهرا(س)» واقع در خیابان همت جنوبی، به عنوان مراکز درمان سرپایی کرونا در شیراز مشغول ارایه خدمات هستند.

وی ادامه داد: مرکز ولیعصر(عج) مستقر در پارک شقایق خیابان باهنر جنوبی و مرکز گل سرخ در میدان گل سرخ شیراز در چند روز آینده راه اندازی می شود.

لطفی توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، استفاده از ماسک، رعایت فاصله در روابط اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضرور الزامی است.

انتهای پیام/