به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع سیدان، محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به گشت زنی و استقرار شبانه روزی تیم های آتش نشان در کمپ ها و محل اسکان مسافرین نوروزی، در ساعت ۳:۴۰ دقیقه بامداد امروز سوم فروردین ماه جاری، وقتی آتش نشانان مستقر در بوستان لاله از ایستگاه شماره سه آتش نشانی شیراز با هوشیاری، متوجه صدای پیک نیک از درون یک چادر مسافرتی می شوند به سرعت وارد عمل شده و خانواده چهار نفره شامل دو پسر جوان ۲۰ و ۲۲ ساله، خانم ۴۰ ساله و پسر بچه ۵ ساله را که در حالت نیمه هوشیار بودند از چادر خارج می کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: آتش نشانان حاضر در محل  سریعا اقدامات اولیه را به منظور بهبود مصدومین انجام و خانواده چهار نفره را از مرگ حتمی نجات می دهد.

قانع افزود: بی توجهی به هشدارهای مامورین آتش نشان و روشن کردن پیک نیک درون چادر علت بروز این حادثه بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز در خصوص روشن کردن پیک نیک در چادر های مسافرتی هشدار داد: برخی از هموطنان هنگام سفر از چادر مسافرتی برای استراحت موقت استفاده می‌کنند و در صورتی که هوا سرد شود، افراد برای گرم کردن چادر خود اقدام به استفاده از وسایل و روش‌های گرمازا می‌کنند.

قانع تاکید کرد: عده‌ای برای گرم شدن تمام راه‌های انتقال هوای درون چادر را بسته و اقدام به روشن کردن پیک نیک مسافرتی در چادر می‌کنند. این افراد معمولا شب‌ها موقع خواب اقدام به روشن کردن پیک نیک در داخل چادر می‌کنند که همین امر کافی است که در کمتر از چند ساعت به علت نداشتن راه خروجی، گاز منواکسید کربن تولید شده از پیک نیک قاتل آنها شود.

انتهای پیام/