به گزارش پایگاه خبری نحلیلی طلوع سیدان، رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از تخریب ۱۵۱ مورد باغ شهری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی بخش سیدان مرودشت خبر داد.

سیروس شفیعی راد رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: به منظور اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و احکام قطعیت یافته مراجع قضایی، تعداد ۱۵۱ مورد باغ شهری در قالب تفکیک اراضی، قطعه بندی، دیوارکشی، فنس کشی و مستحدثات غیرمجاز در روستای سرآباد بخش سیدان، قلع و قمع شد.

وی در ادامه عنوان کرد: با جدیت در جهت پدیده زمین‌خواری و همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات، برخورد خواهد شد و این رویه ادامه خواهد داشت.

رئیس امور اراضی شهرستان مرودشت با هشدار به احداث کنندگان بنا در اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد کرد: از تفکیک اراضی زراعی و خرید ملک‌های بدون مجوز که در محدوده اراضی زراعی و باغی هستند خودداری کرده و در دام کلاهبرداران و سودجویان قرار نگیرند.

شفیعی راد بیان کرد: مردم هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را می‌توانند از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا از سودجویی ‏برخی افراد و تخریب اراضی ارزشمند کشاورزی که ضامن امنیت غذایی جامعه است، جلوگیری شود.

انتهای پیام/